• Akademia z okazji Święta Niepodległości

• Wczoraj- 14.11.2022r.- w naszej szkole świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego, a następnie odbyła się uroczysta akademia

W trakcie został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości (nagłośnienie z mikrofonami)

• Szkoła Podstawowa nr 2 w Orzeszu dla Rogu Afryki

Długotrwała susza w Rogu Afryki doprowadziła do jednej z największych katastrof humanitarnych od 40 lat. Liczba skrajnie wycieńczonych z głodu dzieci przyjętych na leczenie, tylko w pierwszym kwartale 2022r. w stosunku do tego samego okresu w 2021, wzrosła o 37% w Etiopii, 48% w Somalii, 26% w Dżibuti i 68% w Kenii. 8,5 mln ludzi, w tym 4,2 mln dzieci, ma utrudniony dostęp do wody.

Aż 2 miliony dzieci cierpi z powodu skrajnego niedożywienia. Zmiany klimatu powodują, że warunki życia w tym regionie stają się ekstremalnie trudne. Sytuacja dzieci stale się pogarsza. Jeśli nie dostarczymy pomocy humanitarnej na czas, dzieci będą umierać z głodu.

By pomóc dzieciom z Rogu Afryki powrócić do pełni sił i wspierać ich  zdrowy rozwój uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Orzeszu włączają się do akcji UNICEF „Kryzys w Rogu Afryki”!

Możesz dołączyć do nas!

Film o Rogu Afryki