• Talenciaki

Pierwsze zakupy za Lidlowe talenciaki zostały już rozpakowane przez uczniów i wykorzystane w pracy.

Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o naszej szkole podczas zakupów i wsparli naszą szkołę przynosząc talenciaki do szkoły lub wpisując kod.

Więcej zdjęć w galerii.

• Jasełka 2022

12.12.2022r.- nasza szkoła zorganizowała Jasełka i kiermasz świąteczny. Dziękujemy wszystkim gościom, że po czasie pandemii, który uniemożliwił nam te spotkania, zechcieli razem z nami spędzić ten wieczór.

W przedstawieniu został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Szkoła Podstawowa nr 2 dla Dzieci z Rogu Afryki

9 grudnia uczniowie szkoły zorganizowali kiermasz. Zebrane pieniądze w kwocie 1086zł i 12 gr zostały przekazane na rzecz dzieci z Rogu Afryki. Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się o godz. 6.00 rano. Siedmiu uczniów z klasy ósmej, siódmej i czwartej przygotowało słodkie i słone smakołyki. Na kiermaszu można było kupić: gofry, tosty, naleśniki, popcorn, babeczki, muffinki. Serdecznie dziękujemy rodzicom, bez których pomocy kiermasz nie mógłby się odbyć. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy przyszli na kiermasz i zakupili nasze wyroby!

• MIKOŁAJ

6.12.2022r. naszą szkołę odwiedził prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii

​​​​​​​Dziękujemy Radzie Rodziców i panu Michałowi Macioszkowi za wsparcie i zaangażowanie

(reszta zdjęć w galerii )

• Pokaz druku 3D

Nowa galeria Pokaz druku 3D została dodana do albumu fotograficznego

16 i 17 listopada w naszej szkole odbył się dla uczniów pokaz druku 3D, zorganizowany przez firmę Edu3Dkacja Silesia. Uczniowie byli zachwyceni. Uczniowie zobaczyli jak pracuje drukarka 3D zakupiona w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Dzień Edukacji Narodowe 2022

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, jak co roku, przypada 14 października.
            To święto wszystkich pracowników oświaty, w tym szczególnie nauczycieli, reprezentujących zawód, który powstał wraz z narodzinami cywilizacji.

Z tej okazji odbyły się uroczysty akademie przygotowane przez uczniów klas 5 i 6 pod kierunkiem wychowawców klas.

• Stypendium szkolne

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego w roku szkolnym 2022/2023 dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Orzesze. Wnioski można składać w nieprzekraczalnym terminie od 01.09.2022 r. do 15.09.2022 r.

• Projekty unijne
      • Edukacyjna Sięć Antysmogowa