• Talenciaki

• Pierwsze zakupy za Lidlowe talenciaki zostały już rozpakowane przez uczniów i wykorzystane w pracy.

Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o naszej szkole podczas zakupów i wsparli naszą szkołę przynosząc talenciaki do szkoły lub wpisując kod.

Więcej zdjęć w galerii.

• Jasełka 2022

• 12.12.2022r.- nasza szkoła zorganizowała Jasełka i kiermasz świąteczny. Dziękujemy wszystkim gościom, że po czasie pandemii, który uniemożliwił nam te spotkania, zechcieli razem z nami spędzić ten wieczór.

W przedstawieniu został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Więcej zdjęć w galerii.

• Szkoła Podstawowa nr 2 dla Dzieci z Rogu Afryki

• 9 grudnia uczniowie szkoły zorganizowali kiermasz. Zebrane pieniądze w kwocie 1086zł i 12 gr zostały przekazane na rzecz dzieci z Rogu Afryki. Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się o godz. 6.00 rano. Siedmiu uczniów z klasy ósmej, siódmej i czwartej przygotowało słodkie i słone smakołyki. Na  kiermaszu można było kupić: gofry, tosty, naleśniki, popcorn, babeczki, muffinki. Serdecznie dziękujemy rodzicom, bez których pomocy kiermasz nie mógłby się odbyć. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy przyszli na kiermasz i zakupili nasze wyroby!

W czasie kiermaszu zostały wykorzystane sprzęty zakupione z Programu "Laboratoria przyszłości"

więcej zdjęć w galerii

• MIKOŁAJ

• 6.12.2022r. naszą szkołę odwiedził prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii

​​​​​​​Dziękujemy Radzie Rodziców i panu Michałowi Macioszkowi za wsparcie i zaangażowanie

(reszta zdjęć w galerii )

• Pokaz druku 3D

• Nowa galeria Pokaz druku 3D została dodana do albumu fotograficznego

16 i 17 listopada w naszej szkole odbył się dla uczniów pokaz druku 3D, zorganizowany przez firmę Edu3Dkacja Silesia. Uczniowie byli zachwyceni. Uczniowie zobaczyli jak pracuje drukarka 3D zakupiona w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Akademia z okazji Święta Niepodległości

• Wczoraj- 14.11.2022r.- w naszej szkole świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego, a następnie odbyła się uroczysta akademia

W trakcie został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości (nagłośnienie z mikrofonami)

• Szkoła Podstawowa nr 2 w Orzeszu dla Rogu Afryki

Długotrwała susza w Rogu Afryki doprowadziła do jednej z największych katastrof humanitarnych od 40 lat. Liczba skrajnie wycieńczonych z głodu dzieci przyjętych na leczenie, tylko w pierwszym kwartale 2022r. w stosunku do tego samego okresu w 2021, wzrosła o 37% w Etiopii, 48% w Somalii, 26% w Dżibuti i 68% w Kenii. 8,5 mln ludzi, w tym 4,2 mln dzieci, ma utrudniony dostęp do wody.

Aż 2 miliony dzieci cierpi z powodu skrajnego niedożywienia. Zmiany klimatu powodują, że warunki życia w tym regionie stają się ekstremalnie trudne. Sytuacja dzieci stale się pogarsza. Jeśli nie dostarczymy pomocy humanitarnej na czas, dzieci będą umierać z głodu.

By pomóc dzieciom z Rogu Afryki powrócić do pełni sił i wspierać ich  zdrowy rozwój uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Orzeszu włączają się do akcji UNICEF „Kryzys w Rogu Afryki”!

Możesz dołączyć do nas!

Film o Rogu Afryki

Strona Unicef

• Dzień Edukacji Narodowe 2022

• Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, jak co roku, przypada 14 października.
            To święto wszystkich pracowników oświaty, w tym szczególnie nauczycieli, reprezentujących zawód, który powstał wraz z narodzinami cywilizacji.

Z tej okazji odbyły się uroczysty akademie przygotowane przez uczniów klas 5 i 6 pod kierunkiem wychowawców klas.

Aktorzy przygotowali życzenia  dla wszystkich pracowników szkoły w formie pięknych wierszy. Nie zabrakło także akcentu humorystycznego w postaci kilku dowcipów na temat nauczania i nauczycieli

Była to też okazja do spotkania z byłymi nauczycielami i pracownikami szkoły.

W trakcie został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości (nagłośnienie i mikrofony)

• Stypendium szkolne

• W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego w roku szkolnym 2022/2023 dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Orzesze. Wnioski można składać w nieprzekraczalnym terminie od 01.09.2022 r. do 15.09.2022 r.

• INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Pierwszego września ropoczęliśmy rok szkolny uroczystym pasowaniem naszych nowych pierwszoklasistów.

Wszystkim naszym uczniom  życzymy uśmiechu każdego dnia, wiary w siebie i swoje możliwości,

wielu sukcesów i realizaji zamierzonych celów.

Wierzymy, że ten rok szkolny będzie udany, fascynujący i pełen ciekawych przeżyć.

• KLASY I

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów klas pierwszych odbędzie się

1 września 2022 r. o godzinie 900 (po mszy świętej) na sali gimnastycznej.

Podczas rozpoczęcia nasi nowi uczniowie złożą ślubowanie i zostaną pasowani na ucznia naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami.

KLASY II-VIII

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023 dla uczniów klas II-VIII odbędzie się

1 września 2022 r. o godzinie 900 (po mszy świętej).

Uczniowie po przyjściu do szkoły udają się do klas wg poniższego harmonogramu:

2a- sala 27

2b- sala 26